Herečka Alena Sasínová: Ostravica byla už tehdy obchod ryze západního stylu

Další díl Ostravica Talks jsme natáčeli s herečkou Komorní scény Aréna Alenou Sasínovou. Zavzpomínali jsme na slavná léta Módního domu Ostravica-Textilia, na legendární chlebíčky i výjimečný výběr látek v oddělení metráže. 

Doma jsme s maminkou a sestrou jsme hodně šily oblečení z Burdy, kde jsme si vystřihovaly střihy a podle střihů jsme si z látek, které jsme nakupovaly támhle nahoře, šily oblečení,vzpomíná Alena Sasínová na léta, kdy chodila do Ostravice do oddělení metráže vybírat látky. 

Alena Sasínová-Polarczyk (1959, Rožnov pod Radhoštěm) je herečkou Komorní scény Aréna. Byla opakovaně nominovaná na cenu Thálie, získala Cenu Českého divadla a „stříbrnou“ příčku v Cenách Alfréda Radoka. Svůj hlas propůjčuje v dabingu a znát ji můžete i z rozhlasu a ztvárnila i řadu televizních a filmových rolí.

“Ostravica ať žije, to bych ji přála, ať se znovu naplní, ať sem chodí lidé za různými účely, ať je kulturním centrem.”

Alena Sasínová

Během procházení právě rekonstruovaného prostoru jsme se dostali i k místu, kde býval proslulý bufet s chlebíčky, na které nejeden z nás, co pamatujeme zlatou éru módního domu, pamatuje. „ Jako studenti jsme sem velmi rádi chodili, byly tam báječné chlebíčky a džus, už tenkrát to byl takový západní styl,” upřesňuje herečka.

Celý rozhovor s herečkou Alenou Sasínovou najdete zde:

Chcete o všem vědět jako první? Tady odebírejte naše newslettery. Posíláme jednou za čas vždy tak, aby vás to bavilo.